Based on a quick google search: You need 363,000 pennies (at 2.5 grams each) to make a ton, and the value of the pennies is a paltry $3,632.
but $3,632 is a lot more than $ 0.01 irregardless of the size of pile that is needed I was going to look that up too LOL
Deborah. Don’t pay us any attention. We’re just having some fun. But we do need you to upload a picture for the jury. Welcome to CT!
Welcome to Cointalk If you find a proof you will know the difference here's a pic that helped me. Dave